Формат свята для ділових партнерів 1 вер 2014

Дуже влучним приводом для оптимістичного спілкування назвала нещодавнє Свято кукурудзи у «Ниві Переяславщини» менеджер компанії «Монсанто» Лідія Озерова: «Це класна ідея відомого господарства Київщини — збиратися саме у такий період, коли проблеми та труднощі вже подолано і можна проаналізувати підсумки сезону разом із колегами та партнерами».

Половина кукурудзяних площ успішної «Ниви Переяславщини» забезпечені насінням від «Монсанто». Зрозуміло, що ця компанія активно долучилася до організації спільної зустрічі аграріїв та їх партнерів, виробників насіння та ЗЗР, дистриб’юторів, постачальників техніки та обладнання. Доки спадав вранішній холод, фермери із сусідніх районів Центрального регіону розташувалися у затишному Будинку культури села Жовтневе, де під час фахового семінару послухали презентації і поспілкувалися із представниками відомих компаній «Ерідон», «Сингента», «Піонер», «Лімагрейн», «Ражт», «Доу Сідс». Господарі заряджали теплим настроєм, бо зустрічали гостей із музиками і традиційним короваєм. Особливе піднесення можна було зрозуміти, адже того дня село відзначало ще й храмове свято — Івана Богослова. «Хто не посіяв до Івана Богослова, той не вартує доброго слова», — процитував народну приказку директор групи компаній «Нива Переяславщини» Юрій Єрошенко. І тим самим дав зрозуміти: свято святом, а говорити все одно будемо про справи, про землю, про урожай. «Наш успіх залежить від Бога, природи і партнерів, — чітко сформулював Юрій Анатолійович. — Працюємо тільки з оригінальними продуктами і надійними, чесними, порядними партнерами. Їм дякуємо, бо така робота приємна навіть під час кризи, коли нестабільно і важко».  Багато продуктів провідних компаній потрапляють безпосередньо до споживачів-агровиробників через фірму «Ерідон». На характерній місії компанії «За співпрацю, яка гарантує успіх» наголосив Сергій Куликов, директор київського представництва МПП «Фірма «Ерідон», налаштовуючи на цікаве та корисне спілкування. Закликав подивитися результати колективної роботи за цілий рік усіх присутніх, заодно обговорити проблеми й порадіти успіхам.

 

Чудові результати

Операційний менеджер компанії «Монсанто» Володимир Гур’єв розповів учасникам семінару про результати вирощування насіння кукурудзи у базових господарствах Київської та Житомирської областей. Урожайність в них — навіть вища за розумні очікування, а високий стандарт якості польових робіт підтверджується тим, що за генетичною чистотою гібриди українського виробництва показують одні з найкращих результатів серед країн Європи.

Усі п’ять насіннєвих заводів, з якими співпрацює «Монсанто» нинішнього року, були модернізовані, підкреслив Володимир Гур’єв. Зокрема, додаткова сушарка на «Маїсі» приблизно вдвічі підвищила продуктивність цього заводу. «Черліс» поставив нове обладнання з пакування та очистки. На «Райз-Максимко» встановлена вже третя сушарка, побудована нова лінія калібрування, запущена лінія із протруєння та пакування насіння. У господарстві «Земля і воля» додали секції і встановили калібрувальну лінію за ощадною технологією Фадєєва. Компанія «Лебединський насіннєвий завод» на нових виробничих потужностях встановила новий, високоякісний фотосепаратор, аналогів якому ще немає в Україні. Усі ці зміни мають підвищити якість і збільшити кількість насіння українського виробництва.

Також розширено асортимент гібридів ДЕКАЛБ. Широка лінійка — від ранньостиглих до найбільш пізніх — повинна задовольнити більшість виробників, що доводить, зокрема, і досвід «Ниви Переяславщини», яка активно використовує на-__ сіння від «Монсанто» ось уже протягом п’яти років.

Володимир Гур’єв готовий сперечатися з тим, хто наполягає виключно на імпортному насінні. І наводить, зокрема, наступні аргументи: «По-перше, батьківські форми надходять для «Монсанто» в Україну з того ж заводу у Франції, що і для решти світових виробників. Увесь матеріал перевіряється в одній і тій же лабораторії. Подруге, вирощений в Україні урожай теж двічі перевіряється у тій же лабораторії. Партії, які мають показники, нижчі за стандартні, вибраковуються обов’язково, що, насправді, буває дуже рідко».

Вимог до сучасного насіння надзвичайно багато. Воно має давати високі врожаї при різних технологіях вирощування, добре переносити посуху і приносити прибуток. «30 років тому ми планували вирощувати в Україні 10 млн т кукурудзи на 3 млн га, — пригадує Володимир Гур’єв. — Тепер маємо валовий збір 30 млн т на 5 млн га. Урожайність зросла вдвічі, переважно — завдяки іноземній селекції, якою нині охоплені 70% українських площ кукурудзи. Серед них на більшості (приблизно 40%) використовується вже насіння, вирощене в Україні. Нам варто бути патріотами, орієнтуючись саме на нього, бо має високу якість і забезпечить гідний урожай».

Лідія Озерова,

керівник відділу продажів центрального регіону компанії «Монсанто»

Таке свято — нагода поспілкуватися із колегами. Сусідні фермери мають можливості подивитися досвід потужного господарства. Як мінімум, тут отримуєш нові контакти і нову інформацію з перших вуст. Головне для нас — дізнатися, чи отримали наші партнери той результат, який планували, на який розраховували. Наприклад, підійшли колеги з Кагарлицького району, поділилися успіхом: отримали понад 10 т/га у сухому зерні, набагато менше витратять на досушування. Говорять, що вже перекрили витрати на вирощування. Мають хороший економічний ефект. Гордимося, що ми поряд із фермерами у непростий час, коли не виправдалися їх сподівання на ціну кукурудзи. Все одно віримо у потенціал кукурудзи, це стратегічна культура, валюта країни, бізнес із нею мусить бути успішним. І щораз переконуємося, що рівень технологічності і підкованості фермерів підвищується постійно. Вони налаштовані на максимальний прибуток з кожного гектара. Наш підхід — допомогти їм отримати за найменших витрат максимум не просто урожаю, а прибутку.

Обирайте за групами стиглості

Поставити запитання представникам компаній і головне — побачити результати на полі, що називається, доторкнутися і «спробувати на зуб», учасники Свята кукурудзи мали можливість одразу після семінару. Демо-ділянки «Ниви Переяславщини» задовольнять найвибагливіший вибір — розтягнулися на кілометри уздовж траси Київ-Харків. Менеджери компаній-виробників насіння супроводжували групи фермерів, консультували щодо вибору, особливо наголошували на новинках нинішнього сезону, які вже встигли показати свої результати навіть на товарних посівах.

Разом інтерактивно обговорювали технічні особливості при вирощуванні різних гібридів. Для зручності, наприклад, бренд ДЕКАЛБ структуризував свою демонстрацію за групами стиглості, щоб дати точніші характеристики. На традиційних табличках із назвами гібриду додали уточнення щодо структури урожаю: густоти рослин перед збиранням, кількості рядів у качані, кількості зерен у ряді, кількості зерен у качані.

Лінійку гібридів із ФАО 170-250, зокрема, ДКС 2790, ДКС 3203, ДКС 3795, можна висівати вже за температури грунту від 7 градусів, вони холодостійкі. Добре пристосовуються до конвеєру у сівозміні, деякі господарства їх збирають під посіви озимих. Мають кременистий та кременисто-зубоподібний тип зерна. Годяться і під монокультуру. Швидко віддають вологу. Застосовуються під 

традиційний та мінімальний обробіток грунту, мають деякі перестороги щодо ноу-тілу. Завдяки ранньому цвітінню гібриди ранньої групи уникають стресових факторів, мають вегетаційний період 110-115 днів. Лінійка останнім часом підсилена гібридом ДКС 3014 із ФАО 200, який можна використовувати і на силосний напрям.

Пластичністю та стабільністю характеризуються гібриди із ФАО 260-290. Мають перехідний тип зерна, зубовидно-кременистий. З року в рік показує гарні результати стійкий, з потужною кореневою системою гібрид ДКС 3472. Для інтенсивного типу вирощування у зоні достатнього зволоження можна було роздивитися новинки — ДКС 3507, ДКС 3717 та ДКС 3912.

Загалом у портфоліо «Монсанто» є 30 гібридів, серед яких фермери можуть вибрати найоптимальніші. Кожен з них має окремі родзинки, покращені властивості. Скажімо, ДКС 3912 з ФАО 290 практично не боїться повернення холодів, висівається, коли температура грунту на глибині загортання насіння ще має 7 градусів. ДКС 3759 використовується як під зерновий, так і під силосний напрям, для нього характерне раннє цвітіння. Вирізняється крупним насінням, оптимальною масою тисячі зерен.

Гібрид ДКС 3705 з ФАО 300 радять на зерновий та силосний напрям, він має високий потенціал урожайності і високу вологовіддачу. Стабільний, пластичний. Рекомендований для міні- і ноу-тілу. Цього року він показав гарну стійкість до повітряної посухи в порівнянні з більш «старими» гібридами.

Великі надії «Монсанто» покладає на гібрид ДКС 4014 із ФАО 310. Його навіть називають майбутнім блокбастером із потенціалом урожайності понад 130 ц/га. Він не любить загущення, але виправдає себе при інтенсивних технологіях вирощування. З часом цим гібридом збираються замінити улюбленця українських полів ДКС 3511, адже володіє високим потенціалом посухостійкості, пластичності та стійкості до стресів. Сам ДКС 3511 залишається лідером продажів в Україні, бо дуже пристойно показує себе в усіх зонах. Проте любить оптимальні строки збирання. Для підсилення лідера компанія запустила середньоранній гібрид ДКС 4082 для інтенсивних технологій. У нього добра вологовіддача і потенціал урожайності більше 130 ц/га.

Дуже добре показав себе нинішнього року у товарних посівах новий гібрид ДКС 4408 із ФАО 340. Він стійкий до хвороб, фузаріозу, стеблового метелика. Має потужну кореневу систему, міцне стебло. Висівався і по монокультурі. Розкриває свій потенціал — дає до 130 ц/га.

Група середньопізніх гібридів від компанії «Монсанто» відрізняється, зокрема, посухостійкістю за рахунок потужної кореневої системи. До прикладу, гібрид ДК 440 із ФАО 350. Найбільше підходить до технології ноу-тілу і стріп-тілу. Він єдиний із лінійки, кого можна висівати при 7 градусах, інші його «колеги» потребують не нижче 9 градусів.

Випереджає інших за темпами продажів гібрид цієї групи ДКС 4590 інтенсивного типу, дуже добре реагує на забезпечення мінеральним живленням. З полів, засіяних цим гібридом, збирають до 150 ц/га. Споживачі встигли переконатися у його плюсах і вже розкупили практично всі запаси насіння, що дуже точно пасує регіону.

Потужний гібрид із ФАО 380, який вже зарекомендував себе у товарних посівах і користується популярністю серед селян, у Європі називають Золоте Око — мабуть, за його надзвичайно красиве, якісне зерно. Гібрид ДКС 4964 розкрив свій потенціал, наприклад, у Білоцерківському районі, дав 178 ц/га у сухому зерні. Щоправда, і вкладено в нього було надто багато зусиль та коштів, тому щодо економіки ще треба зважувати.

Максимальна врожайність у господарів в «Ниві Переяславщини» зафіксована на гібриді ДКС 4795. Він має найпотужнішу кореневу систему і посухостійкий, що особливо нинішнього року зіграло чи не вирішальну роль. До параду гібридів кукурудзи, де можна було обрати продукт саме для свого конкретного поля і умов, організатори свята ще й додали демонстрацію техніки від компанії «Ерідон-Тех». А продовжили спілкування обідом просто в полі. Ще й розіграли традиційні призи і послухали виступи місцевого фольклорного колективу.

 

Микола Малієнко, директор СТОВ «Перемога», Фастівський р-н Київська обл.

Дізнався цікаві для себе моменти під час семінару — про наукові розробки, сучасні лабораторії для перевірки якості насіннєвого матеріалу, інші сервіси. Для нас це дуже важливо, бо робимо ставку на насінництво. Подивився на досягнення компаній, з продуктами яких працюємо. Гарні результати давало насіння від компаній «Піонер», «Ражт», застосовуємо ЗЗР від «Сингенти». На товарних посівах користуємося насінням від «Монсанто». Формат такого Дня поля показує стан сьогоднішнього насиченого ринку. Можна аналізувати його щільність, видно тенденції. Це важливо для виробників: у нас є вибір — будемо робити висновки.

 

релевантна інформація

Детальніше Завантажити PDF